Złoty medal dla Reprezentacji V LO w Wyścigach Smoczych Łodziach na Basenie

W tym roku szkolnym ostatnią sportową imprezą organizowaną w ramach gdańskiej Licealiady były Mistrzostwa Gdańska w Wyścigach Smoczych Łodzi na Basenie. Z radością informujemy, że w tej ostatniej rywalizacji szkół średnich Reprezentacja V-go LO wywalczyła złoty medal!
W tym roku osady były mieszane czyli drużyna składała się z 8 osób w tym z czterech zawodniczek i czterech zawodników, a w łodzi podczas wyścigu wiosłowało 6 osób.

Nasi tegoroczni reprezentanci stworzyli wspaniały i bardzo wesoły team. W składzie dziewcząt znalazły się: Justyna Szumczyk tegoroczna maturzystka i ubiegłoroczna zawodniczka między innymi Smoczych Łodzi, Marta Ażgin (3c), która na co dzień trenuje pływanie i również reprezentuje szkołę w tej dyscyplinie sportu, Zuzia Kocemba (2c) nasza brązowa medalistka Mistrzostw Gdańska w siatkówce i Gabrysia Gresik (2e) debiutująca w Licealiadzie.
W składzie męskiej części drużyny do zawodów zgłosili się również tegoroczni maturzyści Kamil Ellwardt nasz multisportowiec i Marcin Molga reprezentant szkoły w wielu dyscyplinach. Obaj zawodnicy wyróżnieni sportowymi nagrodami podczas tegorocznej gali pożegnania klas IV. Drużynę dopełnili Bartosz Szczotko (3d) niewątpliwie popularny i doświadczony sportowiec V – go LO i Max Bartusch (2c), który podobnie jak Marta, Zuzia i Gabrysia, debiutował w drużynie Smoczych Łodzi.
Zdobyte w roku ubiegłym doświadczenie Justyny, Kamila, Marcina i Bartka oraz determinacja całej drużyny i wiara, że warto walczyć do końca, niewątpliwie przyczyniły się do sukcesu naszych wioślarzy. Mimo przegranych biegów z II LO na pierwszym etapie turnieju, w finale po drobnych zamianach miejsc w łodzi i zmiany taktyki, drużyna pokonała rywali z II-go liceum i tym samym zagwarantowała sobie najwyższe miejsce na podium.

Wyścigi Smoczych Łodzi na basenie, to przede wszystkim świetna zabawa i wspaniała okazja do integracji drużyny.

Atmosfera na pływalni była super, a postawa drużyny V -go LO niewątpliwie wzbudziła sympatię organizatorów i innych uczestników. Nawet sędzia rozpoznał naszych zawodników, którzy w roku ubiegłym zdobyli brązowy medal w Smoczych Łodziach, Gabrysia i Zuzia skradły serce pana ratownika (patrz zdjęcie), a przy okazji odkryliśmy kim jest Nemo …

Naszym uczennicom i uczniom przede wszystkim gratulujemy i bardzo dziękujemy, że przyjęliście zaproszenia do reprezentowania szkoły w zawodach.
Szczególne podziękowania kierujemy do naszych tegorocznych absolwentów: Justyny Szumczyk, Kamila Ellwardta i Marcina Molgi. Dziękujemy, że pomimo ukończenia szkoły, mieliście chęci i znaleźliście czas, by po raz ostatni reprezentować V LO w zawodach. Dziękujemy, że podczas Waszego czteroletniego pobytu w Piątce zawsze mogliśmy na Was liczyć.
Życzymy Wam takich wyników maturalnych, które otworzą Wam drogę do wymarzonych uczelni
i kierunków studiów.
Całej, wspaniałej drużynie Smoczych Łodzi dziękujemy za wyśmienitą atmosferę podczas zawodów, dziękujemy za dostarczone emocje i promocję Piątki podczas gdańskiej Licealiady. Z takim team’em można zdziałać cuda!

za radochę jaką nam dostarczyliście dziękuje opiekunka reprezentacji
Aneta Lechman

w imieniu ZNWF