Profesor Krzysztof Rześniowiecki Laureatem Konkursu Gdańskiego Nauczyciela Roku!

Z dumą informujemy, że nasz nauczyciel pan prof. Krzysztof Rześniowiecki został Gdańskim Nauczycielem Roku 2023! .

Po raz kolejny Miasto Gdańsk, zorganizowało konkurs na najlepszego nauczyciela i dyrektora roku. Uroczysta gala, podczas której ogłoszono zwycięzców i wręczono nagrody, odbyła się 17 listopada 2023 r. w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Celem konkursu jest wyłonienie zwycięzców, będących kreatywnymi i efektywnymi liderami w swoim lokalnym środowisku, podejmującymi ważne i wartościowe działania na rzecz Gdańska i jego mieszkańców. Niewątpliwie taką osobą jest nauczyciel V LO pan prof. Krzysztof Rześniowiecki, który Nagrodę Gdańskiego Nauczyciela Roku otrzymał w obszarze dialogu.
Pan profesor nieustannie inspiruje, wspaniale współpracuje z rodzicami i całą szkolną społecznością. Podejmuje wiele ważnych inicjatyw do których zaliczyć można m.in. coroczny list inaugurujący dla rodziców uczniów klas I, ok. 20 listów o tematyce pedagogicznej i wspierającej w każdym roku szkolnym od 4 lat. W 2019 roku utworzył “most telefoniczny” z rodzicami. W każdym roku szkolnym organizuje instalacje artystyczne, wystawy prac uczniowskich, wyjazdy na wystawy, które stanowią świetną płaszczyznę dialogu o sztuce. Od 30 lat organizuje spotkania z uczniami na biwakach integracyjnych.

Pan Krzysztof Rześniowiecki od lat pełni funkcję szkolnego pedagoga i nauczyciela plastyki (wcześniej wiedzy o kulturze, a jeszcze wcześniej także plastyki) gdańskiej Piątki. Przez wiele lat był trenerem szkolnych drużyn Odysei Umysłu, które odnosiły sukcesy w Polsce, ale również podczas światowych Finałów. Organizator wielu szkolnych wycieczek i imprez w tym m.in. koncertów Talenty Piątki.

Wszystkim sympatykom Piątki i całej szkolnej społeczności pięknie dziękujemy za oddane głosy na naszego wyjątkowego pedagoga. Panu profesorowi serdecznie gratulujemy!

Jesteśmy wdzięczni i szczęśliwy, że mamy w swoim gronie tak wyjątkowego nauczyciela i wspaniałego człowieka.