„Możemy porozmawiać…” konkurs recytatorski poświęcony poezji Zbigniewa Herberta

Z okazji obchodów roku Zbigniewa Herberta mamy zaszczyt zaprosić serdecznie szkoły z Trójmiasta i okolic na Konkurs Recytatorski „Możemy porozmawiać…”

 

Konkurs ma na celu nie tylko popularyzację twórczości Zbigniewa Herberta, ale przede wszystkim odkrywanie i rozwijanie zdolności artystycznych uczniów.

Konkurs, nawiązujący tytułem do „Trenu Fortynbrasa”, umożliwia wykorzystanie dwugłosu podczas recytacji wybranego utworu poety. Zachęcamy do wystąpień zarówno solo jak i w dwuosobowych zespołach. Jury będzie zwracać uwagę na piękno słowa i gestu scenicznego oraz zrozumienie treści recytowanego wiersza.

Konkurs odbędzie się dwuetapowo:

I etap – wewnątrzszkolny – zgłoszenia przyjmują poloniści i biblioteka do 15 października 2018 roku. Przesłuchania odbędą się w ustalonym terminie i zakończą wyborem finalistów oraz wręczeniem wyróżnień.

II etap – międzyszkolny – 6 grudnia w auli VLO z udziałem autora biografii Zbigniewa Herberta Andrzeja Franaszka. Karty zgłoszeń finalistów wyłonionych w I etapie muszą zostać nadesłane do organizatorów nie później niż 15 listopada 2018 roku. Laureatom konkursu zostaną wręczone dyplomy i nagrody rzeczowe.

Przed zgłoszeniem udziału należy zapoznać się ze szczegółowym opisem i regulaminem konkursu oraz klauzulą informacyjną.

Regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa

Klauzula informacyjna przetwarzania danych osobowych

 

Na finale konkursu obecni będą goście, którzy uświetnią uroczystość, biorąc udział w pracach jury lub rozmowach z uczestnikami:

  • Andrzej Franaszek – literaturoznawca, krytyk literacki, biograf Czesława Miłosza i Zbigniewa Herberta
  • Marcin Cejrowski – dziennikarz, redaktor naczelny Plejada.pl, absolwent VLO
  • Magdalena Witkiewicz – gdańska pisarka, absolwentka VLO
  • Monika Milewska – eseistka, dramaturg, poetka, tłumaczka i  antropolog kultury

Na wydarzenie serdecznie zapraszamy Uczestników konkursu, Opiekunów, Dyrekcję szkół oraz uczniów zainteresowanych wzięciem udziału w rozmowie z Andrzejem Franaszkiem, autorem biografii Zbigniewa Herberta

Program konkursu „Możemy porozmawiać”

 

organizatorki konkursu

Dorota Drzewińska-Bandzmer tel. 58 552 11 91 w. 36

Danuta Rzeczkowska

Ewelina Wojdyło