Rysownicy V LO w projekcie Uczniowie Absolwentom

Wiek naszej żwawej staruszki Piątki zobowiązuje. Nie jesteśmy pewni, czy wypada mówić głośno, ile nasza szkoła ma lat, ale wiemy na pewno, że czas na  wspomnienia w niebanalnej formie.

W ubiegłym roku szkolnym postanowiliśmy stworzyć kolaż portretów naszego patrona, Stefana Żeromskiego, a ponieważ projekt udał się znakomicie, znalazł kontynuację w stworzeniu portretów kilkorga naszych znanych absolwentów. Rysunki powstawały ze zdjęć i po ich oprawieniu stwierdziliśmy, że jest ich zdecydowanie za mało! 

Na razie prace można podziwiać wyłącznie online lub podczas sporadycznych wizyt w V LO, ale miejmy nadzieję, że już wkrótce będą chwytały pełne podziwu spojrzenia naszych uczniów, rodziców i gości. 

Czekamy jeszcze na rysowników ostatnich prac. Druga rama już zakupiona – czeka na brakujące portrety. Kto nie zdążył włączyć się do akcji, jeszcze ma szansę przejść do historii szkoły wcale (podobno!) nie artstycznej. Zgłoszenia przyjmuje biblioteka lub do pan profesor Krzysztofa Rześniowieckiego, a także Konrad Bielecki z klasy 2 dp. 

Dziękujemy też bardzo za dofinansowanie Gdańskiemu Funduszowi Młodzieżowemu (500 zł) oraz Radzie Rodziców przy V Liceum Ogólnokształcącym Stefana Żeromskiego (160 zł), bez których wsparcia zakup ram byłby niemożliwy, a projekt nie wyszedłby poza rzeczywistość wirtualną. Kolaże z portretami będą zdobić ściany czytelni i cieszyć oko odwiedzających. Pod nimi stanie tabliczka z podziękowaniem dla rysowników i fundatorów ram. Mamy też nadzieję na kontynuację projektu, ponieważ znanych absolwentów Piątki nie brakuje, a sportretowaliśmy zaledwie kilkoro. A więc nasi drodzy zdolni – do dzieła!

Zapraszamy do oglądania owoców pracy:

Mileny Kozub z 1a, Justyny Szumczyk z 1 b, Bianki Browczuk z 2 cp, Barbary Michalskiej z 2 cp, Konrada Bieleckiego z 2 dp, Jana Wrzoska z 2 dp, Amelii Maćkiewicz z 2 ag,  Zofii Michniewicz z 2 bg, Zofii Piwońskiej z 2 dg, Alicji Piełuć z 3 e, absolwentek Jagody Falc oraz Weroniki Załapana